Kavlı Söve KaviPol
Hizmetlerimiz
Poliüretan ısı su ses izolasyonu
Poliüretan ısı su ses izolasyonu Poliüretan ısı yalıtımı uygulaması; Mobil izolasyon aracı içerisinde bulunan özel donanımlı makine ve 2 bileşenli sıvı Poliüretan sprey köpük...
 
tümü »
 
Poliürea suve çatı izolasyon ve tadilatları
Poliürea suve çatı izolasyon ve tadilatları Endüstriyel Su yalıtımı ve zemin kaplama sistemleri püskürtme yöntemi ile uygulanabilen, hızlı kürlenme özelliği sayesinde projeleri kısa sürede kullanıma almaya imkan tanıyan, özel olarak geliştirilmiş mobil sprey ekipmanları..
 
tümü »
 
 
Sürme su izolasyonu
Sürme su izolasyonu sürme su izolasyonu inşaatların bir çok alanında kullanılarak kaliteli bir su yalıtımı sağlamaktadır. Sürme izolasyon kolay uygulanan beton ve çeşitli yüzeylere daha iyi yapışma sağlayarak tutunur,
 
tümü »
 
Mebran su izolasyonu
Mebran su izolasyonu Sürme izolasyon kolay uygulanan beton ve çeşitli yüzeylere daha iyi yapışma sağlayarak tutunur, yapıda oluşan çeşitli çatlak ve gözenekleri doldurarak ek yeri oluşmayan bir su yalıtımı tabakası sağladığı için tercih sebebidir.
 
tümü »
 
 
Dış cephe mantolama ve söve uygulamaları
Dış cephe mantolama ve söve uygulamaları Söve ile yapılan mantolama görsel olarak bina görünümünü zaman içerisinde dahi farklı kılan bir kimliğe bürünür.Dekoratif söve uygulamaları olarak yapılan söve uygulama işlerinin yapıda şık bir cephe görünümün yanı sıra yüksek oranda ısı yalıtımı sağlamaktadır.
 
tümü »
 
Çatı izolasyon ve tadilatları
Çatı izolasyon ve tadilatları Çatı izolasyonu, çatının aşağıda kalan yaşam alanlarının tavanlarında ısı kaybını önlemek için çatı alanının yalıtımının sağlanmasıdır.
 
tümü »
 
 
Çatlak ve temel izolasyonları
Çatlak ve temel izolasyonları Bu tip enjeksiyonlar yapınızın içinden yapılır, böylece temeli kazma gereği ortadan kalkar. Çatlagın uzunluğu boyunca yerleştirilmiş enjeksiyon pakerleri yoluyla düşük basınçlı (450 psi den az) bir epoksi reçine enjeksiyonudur.
 
tümü »
 
Taş yünü malzeme ve uygulamaları
Taş yünü malzeme ve uygulamaları Taş yünü, volkanik kayaçlardan tedarik edilen minerallerin çok yüksek sıcaklıklarda eritilip elyaf haline getirilmesiyle üretilir. Taş yünü, uygulandığı yapılarda ısı ve ses yalıtımı sağlar.
 
tümü »
 
 
Üretim Tesisleri
Üretim Tesisleri Polyurea üretim tesislerinde uygulama yapılması epoksi ve diğer kaplama sistemlerine göre farklı avantajlar sunmaktadır.
 
tümü »
 
Mantolama
Mantolama Günümüzde mantolama, çok uzun yıllara dayanan bir sistem değildir. Mantolama daha çok genleştirilmiş polistrenlerden meydana getirilmiştir.
 
tümü »
 
 
Polyürea Zemin Kaplama
Polyürea Zemin Kaplama Polyurea zemin kaplama sistemleri; elastik bir yapıya sahip olması nedeniyle daha çok koruyucu kaplama amaçlı zeminlerde kullanılabilir.
 
tümü »
 
Polyürea Nedir?
Polyürea Nedir? Polyurea, elastomer izosiyanatın karışımıyla meydana gelen koruyucu bir kaplama malzemesidir.
 
tümü »
 
 
Polyürea Su Yalıtımı
Polyürea Su Yalıtımı Polyureanın yüksek dayanım gücü nedeniyle dünyada ek yersiz uygulaması sayesinde ve açık alanlarda yüksek dayanımı sayesinde kesin çözüm olarak tercih edilmeye başlanmıştır.
 
tümü »
 
Polyürea Nerelerde Kullanılır?
Polyürea Nerelerde Kullanılır? Polyürea kullanım alanları şunlardır;
 
tümü »
 
 
Polyürea Teknik Özellikler
Polyürea Teknik Özellikler Polyurea /elastomer izosiyanat ve reçine karışım maddelerinin reaksiyonu sonucu ortaya çıkmaktadır. İzosiyanat doğada aromatik veya alifatik olarak bulunabilir.
 
tümü »
 
Sprey Poliüretan Mantolama
Sprey Poliüretan Mantolama Sprey poliüretan ile dış cephelerinizde mantolama, ek yersiz olarak yekpare uygulanır. Dış cephede sprey poliüretan püskürtme yapılarak tuğla, bims, yutong gibi yapı elemanlarının üzerine direk sıvasız püskürtülerek uygulanır.
 
tümü »
 
 
EPS Karbonlu Mantolama
EPS Karbonlu Mantolama Karbon, takviyeli EPS straforlar sahip olduğu dörtlü bağ yapısı ile elmas gibi dünyanın en sert ve dayanıklı maddesini oluşturması nedeniyle EPS strafor mantolama sistemlerinde tercihi arttırmıştır.
 
tümü »
 
Mantolama Nasıl Yapılır?
Mantolama Nasıl Yapılır? Mantolama, bildiğimiz gibi ısı yalıtım köpüklerinin bir araya gelerek oluşturduğu bir ısı yalıtım sistemidir.
 
tümü »
 
 
EPS Sistem Mantolama
EPS Sistem Mantolama Ekspande polistren köpük mantolamaları iki aşamada yapılmaktadır:
 
tümü »
 
Sprey Poliüretan Teknik Özellikler
Sprey Poliüretan Teknik Özellikler Ek Yersiz, yekpare uygulama sayesinde, uygulama yapılan yerleri yorgan gibi kaplar, ısı köprüsü oluşturmaz.
 
tümü »
 
 
Poliüretan Sert Köpük Nasıl Oluşur?
Poliüretan Sert Köpük Nasıl Oluşur? Sert köpük, POLİOL ve İZOSİYANAT (MDI) adlı sıvı iki kimyasal maddenin bir biriyle karıştırılarak reakiyonu girmesi sonucunda meydana gelir.
 
tümü »
 
Sprey Poliüretan Sanayi Uygulamalar
Sprey Poliüretan Sanayi Uygulamalar Sprey poliüretan köpük, sanayi sektöründe genelde trapez saç ve çatı kaplamalarında alttan ve üstten ek yersiz olarak püskürtülerek uygulanır.
 
tümü »
 
 
Sprey Poliüretan Referanslarımız
Sprey Poliüretan Referanslarımız ALANIMIZ GÜNCELLENMEKTEDİR
 
tümü »
 
Sprey Poliüretan Çatı Yalıtımı
Sprey Poliüretan Çatı Yalıtımı Sprey Poliüretan köpük çatılarda kullanımı en ideal çözüm olduğunu belirtebiliriz. Çatı içerisinde yağmurdan, nemden toz ve kuş pisliği gibi gibi bakteri, haşere oluşturacak etkenlerden koruduğunu belirtebiliriz.
 
tümü »
 
 
Sprey Poliüretan Nasıl Uygulanır?
Sprey Poliüretan Nasıl Uygulanır? Sprey Poliüretan , sert köpük yüksek basınçla püskürtme yöntemi ile uygulanır.
 
tümü »
 
Sprey Poliüretan Nedir?
Sprey Poliüretan Nedir? Sprey Poliüretan hücresel yapılı, kapalı hücreli, yüksek yoğunluklu bir izolasyon ve inşaat malzemesidir.
 
tümü »
 
 
Sprey Poliüretan Soğuk Hava Depoları
Sprey Poliüretan Soğuk Hava Depoları Gıda sektörü, ürünlerinin yazın sıcaktan, kışın dondan korunması nedeniyle soğuk hava depolarının ısı yalımı ihtiyacı yüksek orandadır.
 
tümü »
 
Sprey Poliüretan Kalite
Sprey Poliüretan Kalite Uygulama kalitesinin en az kullanılan malzemenin kalitesi kadar önemli olduğu gerçeği firmamızın ‘’kaliteden taviz vermemek’’ prensibi ile ürün ve uygulama kalitesinin garantisini oluşturur.
 
tümü »
 
 
Sprey Poliüretan Nerelerde Kullanılır?
Sprey Poliüretan Nerelerde Kullanılır? Sprey poliüretan köpük daha çok kapalı alanlarda tercih edilir. Sprey poliüretan köpüğün ek yersiz uygulaması sayesinde uygulanması ön görülen alanlar:
 
tümü »
 
Uygulama Prensiplerimiz
Uygulama Prensiplerimiz Bölge makina ekibimizin çalışma sisteminden bölge müdürlüğümüz sorumludur.
 
tümü »
 
 
Tavuk Kümesleri
Tavuk Kümesleri Besicilik sektörünün başında gelen, Tavuk ve benzeri hayvan yetiştiriciliğinin üretimi kadar yalıtımı da önemlidir.
 
tümü »
 
Isı Yalıtımı Çevrenin Korunmasına Katkı Sağlar
Isı Yalıtımı Çevrenin Korunmasına Katkı Sağlar Enerjinin etkin kullanımını sağlayacak ısı yalıtımı önlemleri, fosil yakıt tüketimini azaltarak, küresel ısınmaya yol açan sera gazı emisyonlarının azalmasında önemli bir rol oynayacaktır.
 
tümü »
 
 
Isı Yalıtımı Isıl Konfor Sağlar
Isı Yalıtımı Isıl Konfor Sağlar Kapalı ortamlardaki ısıl koşullar, o ortamda yaşayan insanların konforunu ve sağlığını doğrudan ilgilendirir.
 
tümü »
 
Isı Yalıtımı Nedir?
Isı Yalıtımı Nedir? Doğadaki tüm olaylar enerjinin niteliğinin azalacağı yönde gelişmektedir.
 
tümü »
 
 
Su Yalıtımı İle İlgili Yürürlükteki Standartlar ve Mevzuatlar
Su Yalıtımı İle İlgili Yürürlükteki Standartlar ve Mevzuatlar Avrupa Birliği ülkelerindeki inşaat kalitesi ve bu ülkelerdeki deprem tehdidinin Türkiye deki kadar etkin olmaması nedeniyle, bu alandaki standardizasyonun ısı yalıtımındaki kadar çok olmadığı görülmektedir.
 
tümü »
 
Isı Yalıtımı Sağlıklı Yaşam Sunar
Isı Yalıtımı Sağlıklı Yaşam Sunar Isı yalıtımsız mekânlarda, oluşan nemin hastalıklarla ilişkisi bilinmektedir. Nemli ortamlar, mikroorganizmaların üremesi için uygun koşulları yaratır.
 
tümü »
 
 
Isı Yalıtımı Enerji Tüketimini Azaltır
Isı Yalıtımı Enerji Tüketimini Azaltır İnsanoğlu doğal koşullarda yaşamını sürdürebilecek kürk vb. bir donanıma sahip olmadığından, tarih boyunca kendisi için uygun koşullara sahip doğal sığınaklarda veya kendi yarattığı yapay ortamlarda barınmak zorunda kalmıştır.
 
tümü »
 
Isı Yalıtım Malzemeleri
Isı Yalıtım Malzemeleri Isı yalıtım malzemeleri; isi kayıp ye kazançlarının azaltılmasında kullanılan yüksek ısı dirence sahip özel malzemelerdir.
 
tümü »
 
 
Isı Yalıtımı İlk Yatırım ve İşletme Maliyetlerini Azaltır
Isı Yalıtımı İlk Yatırım ve İşletme Maliyetlerini Azaltır Ele aldığımız doğrudan yararlarının dışında ısı yalıtımının, dolaylı birçok faydası vardır.
 
tümü »
 
Su Yalıtımı Yapıyı Korur
Su Yalıtımı Yapıyı Korur Suyun yapılara verdiği hasar, özellikle deprem tehdidinin başlaması için gerekli şartlar oluşur (pH değerinin dokuzun altına düşmesi) ve süreç işlemeye başlar.
 
tümü »
 
 
Yüzeysel Su Yalıtımı
Yüzeysel Su Yalıtımı Genel olarak beton elemanların imalatı sırasında imalat kolaylığı sağlamak, betonun kalitesini artırmak için uygulanmaktadır.
 
tümü »
 
Su Yalıtımı Ekonomiye Katkıda Bulunur
Su Yalıtımı Ekonomiye Katkıda Bulunur Ekonomik değerleri günümüzde giderek artan yapıların uzun ömürlü olması gerekir. Bugün bir yapının kullanım ömrü yaklaşık 50 yıldır.
 
tümü »
 
 
Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?
Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır? Isı yalıtımı binaların; çatılarına, dışa veya garaj, depo gibi kullanılmayan bölümlere bakan duvarlarına, toprak veya içerisinde yaşanmayan mahaller ile daireleri ayıran döşemelerine, tesisat boruları ile havalandırma kanallarına yapılır.
 
tümü »
 
Su Yalıtımı Nasıl Yapılır?
Su Yalıtımı Nasıl Yapılır? Ekonomik değerleri günümüzde giderek artan yapıların uzun ömürlü olması gerekir. Bugün bir yapının kullanım ömrü yaklaşık 50 yıldır.
 
tümü »
 
 
Yapısal Su Yalıtımı
Yapısal Su Yalıtımı Suyun bulunabileceği dış ortam ile yapı kabuğu arasında su geçirimsiz katman oluşturmak için yapılan işlemler bütünüdür.
 
tümü »
 
Standart Eksikliği
Standart Eksikliği Test, işaretleme ve etiketleme prosedürleri de dâhil olmak üzere ses yalıtım malzemelerinin karakteristik bilgilerinin tarif edildiği ses yalıtım malzemelerine dair bir Avrupa standardı bulunmuyor.
 
tümü »
 
 
Su Yalıtımı Konfor Sağlar
Su Yalıtımı Konfor Sağlar Su, bizim için ne kadar vazgeçilmezse bir o kadar da yapılarımız için korunması zorunlu bir öğedir.
 
tümü »
 
Su Yalıtımı İle İlgili Yürürlükteki Kurallar
Su Yalıtımı İle İlgili Yürürlükteki Kurallar Su yalıtımı ile ilgili yürürlükte birçok kural bulunmaktadır.
 
tümü »
 
 
AB İle Uyumluluk
AB İle Uyumluluk TS EN 544 standardı dışındaki tüm standartlar ülkemizde geliştirilmiştir.
 
tümü »
 
Su Yalıtımı İle İlgili Yürürlükteki Standartlar ve Mevzuatlar
Su Yalıtımı İle İlgili Yürürlükteki Standartlar ve Mevzuatlar Avrupa Birliği ülkelerindeki inşaat kalitesi ve bu ülkelerdeki deprem tehdidinin Türkiye deki kadar etkin olmaması nedeniyle, bu alandaki standardizasyonun ısı yalıtımındaki kadar çok olmadığı görülmektedir.
 
tümü »
 
 
Su Yalıtım Malzemeleri
Su Yalıtım Malzemeleri Ses yalıtım malzemeleri, kapalı bir ortamda sesin yansıma süresini düzenleyen, gösterdiği dirençle ses enerjisini mekanik enerjiye ve ısı enerjisine dönüştüren ürünlerdir.
 
tümü »
 
Standart Eksikliği
Standart Eksikliği AB’de yapı malzemelerinin yangın sınıflandırması test prosedürlerine yönelik çalışmalar sürüyor (EN 13501-3,4,5 vb.).
 
tümü »
 
 
AB İle Uyumluluk
AB İle Uyumluluk AB’de oluşturulan inşaat işlerinde kullanılan yapı malzemelerinin yanıcılık sınıfları ile ilgili deney prosedürlerine ait standartların tümü TSE tarafından birebir tercüme edilerek Türk Standardı olarak yayımlanmıştır.
 
tümü »
 
Yangın Yalıtımı İle İlgili Yürürlükteki Kurallar
Yangın Yalıtımı İle İlgili Yürürlükteki Kurallar Yangın yalıtımı ile ilgili yürülükte birçok kural bulunmaktadır.
 
tümü »
 
 
Yangın Yalıtımı İle İlgili Yürürlükteki Standart ve Mevzuatlar
Yangın Yalıtımı İle İlgili Yürürlükteki Standart ve Mevzuatlar Yapılarda yangın güvenliği ile ilgili tüm Avrupa’da geçerli olan yeni bakış açısı nedeniyle son yıllarda yapılan çalışmalarda, test ve performans tespiti ve sınıflandırma prosedürlerine ağırlık verilmiştir.
 
tümü »
 
Yangın Yalıtımı Nasıl Yapılır?
Yangın Yalıtımı Nasıl Yapılır? Yangının zararlı etkilerinin sınırlandırılması ve güvenli kaçış bölgelerinin oluşturulması amacı ile yapılar bölümlere ayrılır.
 
tümü »
 
 
Yangın Yalıtımı Mal Kayıplarını Azaltır
Yangın Yalıtımı Mal Kayıplarını Azaltır Yangının yayılması neticesinde mal kayıpları da artar.
 
tümü »
 
Yangın Yalıtımı Can Güvenliği Sağlar
Yangın Yalıtımı Can Güvenliği Sağlar Yangınlarda can kayıplarının önemli bölümü, yanma sırasında ortaya çıkan dumandan ve bu dumanın içindeki gazlardan kaynaklanır.
 
tümü »
 
 
Atermit Tavan İzolasyonu
Atermit Tavan İzolasyonu Atermit ve trapez saç çatı izolasyonunda, KAVİPOL poliüretan köpük uygulaması ile çok hızlı ve verimli bir uygulama sağlanır.
 
tümü »
 
Bodrum Garaj İzolasyonu
Bodrum Garaj İzolasyonu Bodrum & garaj tavanı, KAVİPOL poliüretan köpük uygulamaları arasında başlıca ve en çok tercih edilen uygulama detaylarından bir diğeridir.
 
tümü »
 
 
Çatı Arası İzolasyonu
Çatı Arası İzolasyonu Çatı arası zemin uygulaması, poliüretan köpük uygulamaları arasında başlıca ve en çok tercih edilen uygulama detaylarından biridir.
 
tümü »
 
Dış Cephe İzolasyonu
Dış Cephe İzolasyonu Direk olarak dış cephe yüzeyine yapışan KAVİPOL poliüretan köpük uygulaması ciddi ölçüde direnci sayesinde kopma, sarkma ve çatlama yapmayacağı gibi oluşabilecek tektonik hareketlerde de bina ile hareket ederek çatlama ve kopmaları engeller.
 
tümü »
 
 
Hayvan Barınağı İzolasyonu
Hayvan Barınağı İzolasyonu Hayvanların ve bitkilerin ortam olarak vücut ısılarına uygun ortamlar olması gerekir. Kışın üşüyen, yazın terleyen hayvanların ve bitkilerin verimlerinde ciddi düşüşler görülebilir.
 
tümü »
 
İç Cephe İzolasyonu
İç Cephe İzolasyonu İç cephe izolasyonunda en verimli malzeme olan KAVİPOL poliüretan uygulaması, duvar izolasyonunu sağladığı gibi pencere, kapı bağlantıları gibi hava akan noktalarda iç cephe izolasyonu sağlar ve ısı kaybını engeller.
 
tümü »
 
 
OSB Altı Tavan İzolasyonu
OSB Altı Tavan İzolasyonu OSB Altı tavanlarda yapılan uygulamalarda ulaşılması zor noktalara kadar ısı yalıtımı yapılabilmekte, hızlı bir şekilde uygulanabilmekte ve OSB altı tavan izolasyonu yüksek verimlilikle sağlanabilmektedir.
 
tümü »
 
Standart Eksikliği
Standart Eksikliği Test, işaretleme ve etiketleme prosedürleri de dâhil olmak üzere ses yalıtım malzemelerinin karakteristik bilgilerinin tarif edildiği ses yalıtım malzemelerine dair bir Avrupa standardı bulunmuyor.
 
tümü »
 
 
Su Tankı İzolasyonu
Su Tankı İzolasyonu KAVİPOL poliüretan köpük uygulaması her alanda uygulanabilir özelliği vardır.
 
tümü »
 
Ses Yalıtımı İle İlgili Yürürlükteki Kurallar
Ses Yalıtımı İle İlgili Yürürlükteki Kurallar Ses yalıtımı ile ilgili yürürlükte birçok kural bulunmaktadır.
 
tümü »
 
 
Ses Yalıtımı İle İlgili Yürürlükteki Standartlar ve Mevzuatlar
Ses Yalıtımı İle İlgili Yürürlükteki Standartlar ve Mevzuatlar Avrupa’da ses yalıtımı ile ilgili ölçüm ve hesaplama prosedürlerine yönelik standart hazırlıkları büyük ölçüde tamamlanmıştır.
 
tümü »
 
AB İle Uyumluluk
AB İle Uyumluluk AB’de oluşturulan ses yalıtımı ile ilgili ölçüm prosedürlerine ait standartların bir bölümü TSE tarafından birebir tercüme edilerek Türk standardı olarak yayımlanmıştır.
 
tümü »
 
 
Çalışmaları Devam Eden Mevzuat ve Standartlar
Çalışmaları Devam Eden Mevzuat ve Standartlar Çevre ve Orman Bakanlığı’nca “Türkiye Cumhuriyeti için Çevre Alanında Entegre Uyumlaştırma Stratejisi Projesi” kapsamında mevzuatlar yayınlanmıştır.
 
tümü »
 
Ses Yalıtımı Malzemeleri
Ses Yalıtımı Malzemeleri Ses yalıtım malzemeleri, kapalı bir ortamda sesin yansıma süresini düzenleyen, gösterdiği dirençle ses enerjisini mekanik enerjiye ve ısı enerjisine dönüştüren ürünlerdir.
 
tümü »
 
 
Ses Yalıtımı Sağlıklı ve Konforlu Ortamlar Sunar
Ses Yalıtımı Sağlıklı ve Konforlu Ortamlar Sunar Araştırmalar, sürekli 55 DB mertebelerindeki gürültünün, sinirlilik, saldırganlık ve uyku düzensizlikleri yarattığını gösteriyor.
 
tümü »
 
Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?
Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır? Ses veya gürültü; gazlar, katı maddeler ve sıvı ortamlarda titreşimler yaratarak yayılan bir enerji türüdür.
 
tümü »
 
 
Ses Yalıtımı İnsanı Verimli Kılar
Ses Yalıtımı İnsanı Verimli Kılar Gürültü neticesinde fabrika vb. endüstriyel tesislerde çalışanların verimi düşerek, dikkatleri dağılır ve bunun sonucunda iş kazaları meydana gelir.
 
tümü »
 
 
 
Pro WEB