Kavlı Söve KaviPol
Su Yalıtımı Ekonomiye Katkıda Bulunur
Su Yalıtımı Ekonomiye Katkıda Bulunur
Ekonomik değerleri günümüzde giderek artan yapıların uzun ömürlü olması gerekir. Bugün bir yapının kullanım ömrü yaklaşık 50 yıldır. Suyun olumsuz etkileri yapıların kullanım ömrünü azaltır. Bu da ekonomik bir kayıptır. Su yalıtımıyla bu kayıp da giderilmiş olacaktır. Ülkemizin yüzölçümü olarak yüzde 92 si, nüfus yoğunluğu olarak yüzde 95 i deprem kuşağındadır. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı nın verilerine göre son 58 yıl içerisinde meydana gelen depremler; 58 bin 202 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine, 122 bin 096 vatandaşımızın yaralanmasına ve yaklaşık 411 bin 465 binanın yıkılmasına veya ağır hasar görmesine neden olmuştur.
 
Dünya gazetesi tarafından hazırlanan bir haberde; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hasar Tespit Komisyonu tarafından, 55 bin 651 konut ve işyerinde yapılan kontrollerde incelenen binaların yüzde 79 unun hasarlı bulunduğu ifade edilmiştir. Habere göre; incelenen binaların yüzde 64 ünde nemin yol açtığı korozyon (paslanma), yüzde 41 inde malzeme eksikliği, yüzde 18 inde inşaat aşamasında betonun sulanması, yüzde 11 inde eskime ve yıpranma, yüzde 3ünde proje hatası, hasarların nedeni olarak belirlendi. Aynı haberde binaların yüzde 21 inde zemine uygun olmayan inşaat, yüzde 6 sında taşıyıcı elemanların kaldırılması ve delinmesi gibi hususların tespit edildiği ifade edilmiştir.
 
Su yalıtımının inşaat aşamasındaki maliyeti, bina maliyetinin yaklaşık yüzde 3 üdür. Binaların sağlamlığı göz önünde bulundurulması gereken en önemli unsurdur. Buna bağlı olarak su yalıtımının sağladığı yarar, maliyetten çok daha önemlidir.
 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Poliüretan ısı su ses izolasyonu
- Poliürea suve çatı izolasyon ve tadilatları
- Mebran su izolasyonu
- Sürme su izolasyonu
- Dış cephe mantolama ve söve uygulamaları
- Çatı izolasyon ve tadilatları
- Çatlak ve temel izolasyonları
- Taş yünü malzeme ve uygulamaları
- Üretim Tesisleri
- Mantolama
- Polyürea Zemin Kaplama
- Polyürea Nedir?
- Polyürea Su Yalıtımı
- Polyürea Nerelerde Kullanılır?
- Polyürea Teknik Özellikler
- Sprey Poliüretan Mantolama
- EPS Karbonlu Mantolama
- Mantolama Nasıl Yapılır?
- EPS Sistem Mantolama
- Sprey Poliüretan Teknik Özellikler
 
 
Pro WEB