Kavlı Söve KaviPol
Standart Eksikliği
Standart Eksikliği
AB’de yapı malzemelerinin yangın sınıflandırması test prosedürlerine yönelik çalışmalar sürüyor (EN 13501-3,4,5 vb.). Sınıflandırma standartları ile ilgili çalışmaların tamamlanmasının ardından bu standartlar TSE tarafından tercüme edilerek Türk Standardı olarak yayımlanacaktır.
 
Malzemelerin yanıcılık sınıflarının yanı sıra; yapı elemanlarının yangına dayanıklılık sürelerinin tespit edilmesi de yangın güvenliği açısından hayati öneme sahiptir. Yangın dayanıklılık süreleri ile ilgili EN 13501-2 standardı ülkemizde TSE tarafından 2006 yılı içerisinde yayımlanacak. Buna karşılık bu sınıflandırma standardının araçları olan deney standartları bir kısmının çalışmaları tamamlanmıştır. AB’de çalışmaları tamamlanan tüm yangın dayanıklılık deneyleri ülkemizde yürürlüktedir. Henüz hazırlanma aşamasında olan standartlar ise çalışmaların tamamlanmasından sonra TSE tarafından Türk Standardı olarak yayımlanacaktır.
 
“Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik”; inşaat işlerinde kullanılacak olan yapı malzemeleri ye yapı elemanlarının yangın karşısındaki davranışlarını; DIN 4102 standardına göre değerlendiriyor ye sınırlandırıyor. AB’de oluşturulan yeni standartlar ile yapı malzemelerinin yangın karşısındaki davranışlarını daha detaylı olarak inceleyerek farklı bir sınıflandırma sistemi ortaya koyuyor. Dolayısıyla ülkemizde yürürlükte olan yönetmeliğin, bu yeni standart ye prosedürlere göre yeniden düzenlenmesi gerekiyor.
 
Yangın yalıtımında kullanılan malzemelere birçok ürüne yönelik standartlar henüz Avrupa ve Türkiye’de oluşturulmamıştır.
 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Poliüretan ısı su ses izolasyonu
- Poliürea suve çatı izolasyon ve tadilatları
- Mebran su izolasyonu
- Sürme su izolasyonu
- Dış cephe mantolama ve söve uygulamaları
- Çatı izolasyon ve tadilatları
- Çatlak ve temel izolasyonları
- Taş yünü malzeme ve uygulamaları
- Üretim Tesisleri
- Mantolama
- Polyürea Zemin Kaplama
- Polyürea Nedir?
- Polyürea Su Yalıtımı
- Polyürea Nerelerde Kullanılır?
- Polyürea Teknik Özellikler
- Sprey Poliüretan Mantolama
- EPS Karbonlu Mantolama
- Mantolama Nasıl Yapılır?
- EPS Sistem Mantolama
- Sprey Poliüretan Teknik Özellikler
 
 
Pro WEB